bibliotēkas aktualitātes

Barikādes

Skolas bibliotēkas pasākums ,,Barikāžu laiks” 

Šobrīd aprit 31 gads kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. 

2022. gadā no 11. janvāra līdz 27.janvārim klases stundas laikā Rīgas 33. vidusskolas 7.-9. klašu audzēkņi kopā ar savām klases audzinātājām apmeklēja skolas bibliotēku 1991. gada janvāra barikāžu dienām veltīto informatīvi izglītojošo pasākumu ,,Vēstures stunda: Barikāžu laiks”.

Šis barikāžu aizstāvju atceres dienas sākās ar bibliotekāru Natālijas un Tatjanas sagatavoto informatīvo vēstījumu un prezentāciju skolēniem par 1991. gada janvāra barikāžu laika vēsturiski izšķirīgajiem notikumiem, kad pirms 31 gadiem tūkstošiem brīvprātīgo no visiem Latvijas novadiem devās uz Rīgu sargāt tikko kā neatkarību atguvušās Latvijas stratēģiskos objektus. Skolēni skatījās filmu ,,Barikāžu stāsti” un klausījās Latvijas neatkarības aizstāvju, barikāžu laika aculiecinieku atmiņu stāstus par tā laika dramatiskajiem notikumiem. Pasākuma turpinājumā mūsu skolēni iepazinās ar grāmatu izstādi, ar informāciju par noderīgām saitēm, veltītām šīm notikumam. 1991 gada janvāra atmiņas dienas stiprināja skolēnu pašapziņu, ticību sev un savai valstij, drosmi nebaidīties, neļauties sevi iebiedēt. Šis barikāžu aizstāvju atceres dienas pasākums lika visiem padomāt par to, cik svarīgi tagad mums visiem kopā ir nosargāt izcīnīto Brīvību. 

Prezentācija - Barikāžu laiks

Barikāžu laiks Skolas bibliotēkā 7.-12.klases skolēniem notiek pasākumi: diskusijas, sarunas, kas veltīti 1991.gada janvāra notikumiem .(13.01.- 27.01.1991)

+ Atmiņas par 1991.gada barikāžu laiku

Aktuālais piedāvājums skolām! 

Tuvojoties barikāžu dienām un pieaugot interesei par 1991. gada barikāžu muzeja piedāvājumu skolām aktualizējam šobrīdējo piedāvājumu. 

Saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī muzejs diemžēl nevar organizēt grupveida ekskursijas klātienē. Skolēniem ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu ir iespējams apmeklēt muzeju individuāli vai nelielās grupās. Maksimālais apmeklētāju daudzums muzejā vienlaicīgi var būt 9 cilvēki. 

Iespējams arī virtuāli izstaigāt muzeju ar skaidrojošajiem tekstiem latviešu un angļu valodā. Saite uz muzeja virtuālo tūri: http://barikades.lv/muzeja-virtuala-ture/ 

Attālināti skolām 1. – 12. klašu skolēniem piedāvājam muzejpedagoģisko programmu “Virtuālā ekskursija”. Muzejpedagoģiskā programma pieejama divās vecuma katetorijās – 1. -6. klašu un 7. – 12. klašu skolēniem. Plašāk par muzejpedagoģisko programmu var lasīt: http://barikades.lv/muzejpedagogiskas-programmas/ 

Bezmaksas piedāvājam interaktīvo pastaigu spēli, kas mērķēta uz skolu auditoriju. Par to plašāk var lasīt: http://barikades.lv/1991-gada-barikazu-muzeja-cilposanas-spele/ 

Akuraters

Bibliotēkas jaunieguvumi

Dostojevskis

Pirms 200 gadiem piedzima viens no pasaules literatūras ietekmīgākajiem klasiķiem – Fjodors Dostojevskis (1821 – 1881).

Rakstnieks dzimis 11. novembrī 1821.gadā Maskavā. Bija krievu romānu rakstnieks, kura psiholoģiskais dziļums padarīja viņu – iespējams, par ietekmīgāko gadsimta fantastikas rakstnieku. Viņš bija arī slavens stāstu rakstnieks, redaktors un žurnālists, kurš spēja ieraudzīt cilvēka sirds tumšākās ēnas ar nepārspējamiem apgaismojuma mirkļiem.

Viņa idejas dziļi iezīmēja modernisma, eksistenciālisma, teoloģijas un literatūras kritikas kustības, kā arī daudzas psiholoģijas skolas. Viņa devums literatūrai ir šedevri “Noziegums un sods”, “Idiots”, “Brāļi Karamazovi”, “Dēmoni”. Viņa darbs ir universāls, un tā mantojums ir salīdzināms ar Servantesa, Dantes, Šekspīra vai Viktora Hugo mantojumu.

Rakstnieka jubilejā skolas bibliotēkas darbinieki sagatavoja grāmatu izstādi , prezentāciju un attālināti iepazīstināja skolēnus ar F.Dostojevska dzīvi, daiļradi.

Latvijas Republika