Karjeras izglītība

ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās

un profesionālās skolās izglītības iestādēs” ietvaros


Skolas karjeras izglītības plāns (PDF)

Aktualitātes

21.05.2024

24. maijā no plkst.15:00 līdz 20:00 Vērmanes dārzā, Rīgā, notiks jau piektais Darba iespēju festivāls “Visiem!”. Festivālā pulcēsies darba devēji un tie, kuri vēlas praktiskā veidā klātienē iepazīt darba iespējas un dažādas profesijas. Tādā veidā pasākuma organizatori vēlas savest kopā
uzņēmējus ar potenciālajiem darbiniekiem, jo īpaši ar tiem, kuriem darba tirgū iekļauties ir grūtāk – cilvēkiem ar invaliditāti, jaunajām māmiņām, jauniešiem un pirmspensijas vecuma cilvēkiem. Šogad pasākumā varēs iepazīt arī dažādas izglītības iespējas un uzzināt par vasaras darbu skolēniem. Ieeja festivālā bez maksas. Uzzini vairāk šeit».

Darba iespēju festivāls 2024

27.03.2024

Skolā viesojās Accenture vieslektors Aleksejs Vesjolijs

27.martā un 4. aprīlī mūsu skolā “Start IT” kampaņas ietvaros viesojās Accenture vieslektors Aleksejs Vesjolijs.

Lektors iepazīstināja 11.a, 12.a un 12.b klases skolēnus ar IT nozares daudzveidību, dalījās savos pieredzes stāstos par profesionālā ceļa izvēli, kā arī IT iespējām tepat Latvijā. Izglītojamajiem bija iespēja uzzināt, kāpēc ir izaicinoši strādāt tehnoloģiju jomā, kādas prasme ir nepieciešamas, kāds pieprasījums ir darba tirgū pēc tehnoloģiju speciālistiem un kur studēt IT. Tā bija lieliska iespēja iepazīties ar karjeras izaugsmes iespējām tehnoloģiju jomā.

“Start IT” ir IT Izglītības fonda uzsākta kampaņa, kas tiek īstenota sadarbībā ar uzņēmumu “Accenture” un “Eazy BI”. Tās ietvaros tehnoloģiju jomas profesionāļi apmeklē Rīgas un Pierīgas vidusskolas, lai iepazīstinās skolēnus ar IT nozari un dalītos savā personīgajā pieredzē par IT kā karjeras iespēju nākotnē.

31.01.2023.

Kur studēt? Izdari izvēli izstādē “Skola 2023”!

No 3. līdz 5. martam Ķīpsalā norisināsies Latvijas lielākais izglītības iespēju notikums – izstāde “Skola 2023”, kas vienuviet pulcēs aktīvākās un radošākās augstskolas, profesionālās izglītības iestādes un mācību centrus. Apmeklē izstādi, iepazīsti plašās studiju iespējas Latvijā un ārzemēs. Lai izvēle motivē!

Lasīt vairāk.


08.10.2021.

No 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā jau devīto gadu notiks Karjeras nedēļa. Šogad Karjeras nedēļa ar saukli “IKT tavai karjerai”

Karjeras nedēļa (prezentācija)

 


27.04.2021

Zinātnieku nakts 2021.

Pasākumā  teju 20paralēlās tiešraidēs apmeklētājiem tiks piedāvātas ap 200 dažādas Latvijas zinātnieku sagatavotas aktivitātes bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem.

– Latvijas Universitātesplašo zinātniskās darbības lauku Zinātnieku nakti atspoguļos teju 20 struktūrvienības, kas piedāvās gan dabaszinātņu interesentiem, gan sociālo un humanitāro zinātņu interesentiem saistošu saturu.
-Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava”Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava” Zinātnieku nakts apmeklētājiem piedāvās intervijas ar institūta jaunajiem zinātniekiem (pēcdokotorantiem), stāstīts pasakas par kokiem, aicinās pārliecināties par Latvijas augu pasaules zināšanām,  pastāstīs par to, kādus produktus ražo no koka un kā klimata pārmaiņas ietekmē mežu.
-Rīgas Stradiņa Universitāte iepazīstinās ar Anatomijas muzeju un pastāstīs, kā zinātne palīdz atklāt noziegumus, iemācīs vingrot kopā ar bērniem un no dabas vielām pagatavot veselīgus produktus. Zinātnieku nakts apmeklētāji uzzinās, vai biomateriāli var aizstāt kaulus, vai Covid-19 ir briesmīgākā pandēmija cilvēces vēsturē.
Latvijas Lauksaimniecības universitātes Zinātnieku nakts apmeklētājus iepazīstinās ar novatoriskām metodes un tehnoloģiskajiem risinājumiem lauksaimniecībā, vēstīs par inovācijām produktu iepakojumos, atklās jaunākās tehnoloģijas mežistrādē un  iepazīstinās ar bezpilota gaisa kuģi.
-Zinātnieku naktī Daugavpils Universitāte aicinās apmeklēt literāro kafejnīcu, iepazīt Billi literatūrā, teātrī un kino, klausīties zinātnieka piedzīvojumu stāstus, tajā skaitā par Daugavas palu dreifa ekspedīciju, kā arī piedalīties interaktīvā spēle par anglofoniem tekstiem padomju Latvijas kultūrtelpā. DU zinātnieki demonstrēs fizikas un ķīmijas  eksperimentus, kā arī aicinās piedalīties koncertlekcija “Raimondam Paulam – 85” un citās saistošās aktivitātēs.
Latvijas Organiskās sintēzes institūta zinātnieki populārzinātniskā veidā stāstīs par jaunu zāļvielu meklējumiem, antibiotiku izstrādi un slikto baktēriju pieveikšanu, atklās, cik nopietna ir COVID-19 saslimšana, pastāstīs, kā izdevās tik ātri iegūt vakcīnu pret Covid-19 un kad varam sagaidīt efektīvas zāles pret šo slimību.
Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs tiešsaistes lekcijā / diskusijā runās par Covid-19, atklās, ko mums var pastāstīt kauli, stāstīs par DNS izdalīšanu no augļiem un starpšūnu komunikāciju jeb šūnu pastu. +
Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija Zinātnieku nakts apmeklētājiem atklās, kas ir tas, kas traucē vai palīdz ievērot veselīgu dzīvesveidu, pastāstīs, kā kļūt par sporta spēļu treneri, zinātniski novērtēt un attīstīt cilvēka izturības spējas, izmērīt ātrumu un lēciena augstumu.
Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūts piedāvās Zinātnieku nakts apmeklētājiem doties virtuālā ekskursijā pa institūtu, uzzināt, ko nozīmē būt jaunajam zinātniekam, kā arī iepazīstinās ar jaunākajiem pētījumiem un diskutēs par tiem ar pašiem pētniekiem.
 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija priecēs ar lekcijām par balss veidošanās procesiem un tradicionālo mūziku Latvijā, aicinās  piedalīties pētnieku laboratorijā un sarunās ar pētniekiem, kā arī klausīties koncertu ar zinātnieku dalību.
– Elektronikas un datorzinātņu institūts Zinātnieku nakts apmeklētājus iepazīstinās ar viedo tehnoloģiju lietojumu ražošanā, transportlīdzekļu un dronu vadīšanā, veselības uzraudzīšanā, kā arī stāstīs par robotiku, datorredzi un ekoloģiju dārzkopībā.
– Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs tiešsaistes lekcijā / diskusijā runās par Covid-19, atklās, ko mums var pastāstīt kauli, stāstīs par DNS izdalīšanu no augļiem un starpšūnu komunikāciju jeb šūnu pastu. Zinātnes entuziastiem būs iespēja klausīties lekciju par vēža saslimšanu, sintētiskiem miniorgāniem.
– Kā viesi šogad Zinātnieku nakts 2021 pasākumā piedalās arī Transporta un sakaru institūts, kas piedāvās pievienoties tiešsaistē aizraujošās lekcijās un meistarklasēs par droniem – bezpilota lidaparātiem, virtuālā asistenta izveidi (ChatBot), robotu un mākslīgā intelekta neierobežotajām iespējām.

Vietne www.zinatniekunakts2021.lv ir atvērta apmeklētāju reģistrācijai un jau šobrīd piedāvā iespēju iepazīties ar tās darbību un plašāku programmu.

_____________________________________________________________________________________________________

 

Norisināsies Augstskolu atvērtās durvis 2021 tiešsaistē

15.aprīlī sākot plkst. 14:00 norisināsies tiešsaistes pasākums “Augstskolu atvērtās durvis 2021”, kur Rīgas vispārizglītojošo skolu vienpadsmito un divpadsmito klašu audzēkņi tiks aicināti iegūt aktuālāko informāciju par mācību iespējām desmit dažādās Latvijas augstskolās un uzzināt būtiskāko par studiju procesiem globālās pasaules transformācijas laikā, lai izvēlētos turpmāko izglītības ceļu.

Ņemot vērā epidemioloģiskos ierobežojumus valstī, šis pasākums iecerēts kā virtuāls analogs ikgadējai izglītības izstādei “SKOLA”. To varēs vērot un tajā piedalīties šeit: https://events.tiesraides.lv/skola2021

Tiešsaistes pasākumā piedalīsies 10 Latvijas augstskolas: Rīgas Tehniskā Universitāte, Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības Universitāte, Vidzemes Augstskola, Latvijas Kultūras Akadēmija, Banku Augstskola, RTU Rīgas Biznesa skola, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju Augstskola “RISEBA” un Latvijas Sporta pedagoģijas Akadēmija.

Augstskolas prezentēs 2021./2022. mācību gada studiju programmas, informēs par uzņemšanas noteikumiem, budžeta vietām, studiju apmaiņas un prakses iespējām un ārpusstudiju aktivitātēm, kā arī sniegs atbildes uz to, cik tās ir gatavas globālajai pasaules transformācijai un izaicinājumiem, kas ar to saistās, kādus vērtīgus un turpmāk paliekošus ieguvumus devusi globālā situācija un kā augstskolas to izmanto.

Plkst 14:00 paredzēta pasākuma atklāšana un biedrības “Jauniešu akadēmija „Pacelt Pasauli”” dibinātājas un vadītājas Daces Briedes – Zālītes uzruna jauniešiem, iedrošinot neapstāties un doties uz priekšu savā izglītības ceļā. Tam sekos augstskolu pārstāvju uzrunas skolēniem un pasākuma vadītāja Oskars Lepera (Rīgas Kultūras vidusskolas retorikas skolotājs, pasniedzējs, Radio Star FM Dj, pasākumu vadītājs) ZOOM diskusijas ar katru no 10 augstskolām un atbildes uz jautājumiem kā arī erudīcijas spēle, kurā aicināsim ikvienu atbildēt uz izklaidējošiem un interesantiem jautājumiem un laimēt balvas no augstskolām. Savukārt pēc tam norisināsies detalizētas augstskolu prezentācijas desmit dažādās ZOOM istabās (linki un paroles istabām tiks publicētas tiešraides laikā), kur augstskolu pārstāvji tiksies ar jauniešiem tuvplānā, lai jau precīzāk informētu par studiju programmām, iestāšanās noteikumiem un citiem svarīgiem jautājumiem.

Pasākumu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un tas notiek Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS ID 3713) ietvaros.

Pasākuma realizāciju nodrošina pilna servisa pasākumu aģentūra Labdako Events www.facebook.com/LabdakoEvents

Preses relīzi sagatavoja: 

Līga Blumfelde / Pilna servisa pasākumu aģentūra LABDAKO EVENTS 

Tel. : 29230412 

e-pasts: liga@labdako.lv

Katru gadu mūsu valstī notiek karjeras nedēļa. 

Šajā mācību gadā karjeras nedēļa arī notiek, bet attālināti. 

Karjeras nedēļa notiks no 26.10.2020. līdz 30.10. 2020. 

Otrdien, 27. oktobrī plkst.19.00-20.00, Karjeras nedēļas 2020 ietvaros, notiks interaktīva diskusija vecākiem tiešraidē. 

Tai varēs pieslēgties tiešraidē VIAA Facebook kontā “TavaiKarjerai”. 

Diskusiju moderēs Edijs Bošs un tajā piedalīsies organizāciju psihologs Reinis Lazda, ārsts psihoterapeits, personālatlases konsultants Andris Jansons, karjeras konsultante no Mārupes valsts ģimnāzijas Ilze Rūtenberga un divu meitu mamma Baiba Sipeniece – Gavare. 

Diskusijas laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem par sabiedrības izpratni karjeras atbalsta sniegšanā bērniem un jauniešiem, par paaudžu atšķirībām un problēmsituācijām ikdienā, kad vecāki nezin, kur meklēt un kā sniegt atbalstu saviem bērniem karjeras lēmumu pieņemšanā. 

Vecākiem paredzētas animācijas, kurās ietvertas biežāk pieļautās kļūdas, vecākiem iesaistoties bērna karjeras jautājumu risināšanā: 

https://www.youtube.com/watch?v=OvBVHWDDIkU 
https://www.youtube.com/watch?v=M6VQS1LO2as 
https://www.youtube.com/watch?v=zzh25VRmgog

Pēc diskusiju tiešraidēm tās pilnā apmērā būs pieejamas VIAA mājas lapā.>>>

 

Virtuāla karjera 
Vēlamies informēt Jūs, ka, pamatojoties uz Ministru Kabineta 7.aprīļa rīkojumu par ārkārtas stāvokļa valstī pagarinājumu līdz 12. maijam, visi karjeras izglītības atbalsta pasākumi un plānotie atvērto durvju dienu pasākumi uzņēmumos, tehnikumos, koledžās un augstskolās tiek atcelti. 
Tomēr aicinām Jūs izmantot šo laiku lietderīgi un sekot līdzi aktuālajai informācijai par mācību iestāžu virtuālajām aktivitātēm un uzņemšanas kārtību datu bāzē www.niid.lv vai konkrētās mācību iestādes mājas lapā. 
Ar virtuālās un reālās mācību un darba prakses iespējām variet iepazīties platformā www.prakse.lv
Kā arī virtuāli izpētīt savu nākotnes profesiju, skatoties video un intervijas platformā www.profesijupasaule.lv
Tiem, kas vēl šaubās par saviem nākotnes plāniem, piedāvājam veikt karjeras izvēles testus, kas palīdzēs noteikt virzienu, kurā ir vērts tālāk doties :
Testi pieejami šeit : http://karjerastesti.prakse.lv/lv ( šeit arī krievu valodā)
http://www.niid.lv/tests/testi_sakums.htm
http://www.nva.gov.lv/karjera/index.php?mt=304&cid=304&mid=297&pt=1 
IZMANTOJIET IESPĒJAS!!!


2020.gada 28.februārī Rīgas 33. vidusskolas 10.klašu izglītojamie, izstādes “Skola 2030” ietvaros, apmeklēja karjeras izglītības ekskursijas LU Zinātņu un Dabas mājā, kur studentu pašpārvaldes dalībnieki iepazīstināja skolēnus ar studiju vidi jaunajās mācību ēkās, pastāstīja par studiju iespējām un dalījās savā pieredzē par studentu dzīvi jauniešiem saistošā formā. Pēc ekskursijas daudzi no skolēniem atzīmēja, ka ļoti vēlētos nākotnē studēt šādā ērtā un modernā studiju vidē. Ar nepacietību gaidīsim arī jauno mācību korpusu celtniecību un atklāšanu LU studiju centrā Jelgavas ielā.

Foto>>


 Janvārī mūsu 2. un 3. klašu skolēni piedalījas Karjeras attīstības atbalsta pasākumā
 „Kā kļūt par amatnieku”.
  
1. Amatnieka – sveču meistara/uzņēmēja stāstījums prezentācija par savu pieredzi sveču ražošanas nozarē. Skolēni tiek iepazīstināti ar sveču meistara darba ikdienu, darba apstākļiem, profesijā nepieciešamajām prasmēm un rakstura īpašībām, savas darbnīcas/uzņēmuma tapšanas etapiem un sveču virzīšanas līdz patērētājam galvenajiem nosacījumiem.  Skolēni tiek iepazīstināti ar reālām darba un studiju iespējām šajā nozarē. Skolēni tiek iepazīstināti ar uzņēmējdarbību sveču nozarē un tiek iepazīstināti ar dažādām profesijām – direktors, grāmatvedis, sveču tirdzniecības menedžeris, tirdzniecības speciālists, iekraušanas operators, zāles pārzinis, sveču lējējs, sveču operators, laborants, dizaineris u.c. , piemēram, dizaina profesiju, kur tiek izklāstīts par galvenajiem dizainera pienākumiem – krāsu izvēle, sveču dizains u.t.t.
 
2. Meistardarbnīca. Skolēniem tiek piedāvāts  izveidot savu šī amata produktu – sveci, lai  iejustos sveču meistara lomā un pārbaudītu savu interesi par aplūkoto amatniecības jomā.  

Foto>>


“Lidosim”
 2019. gada 18., 28. – 31. oktobri Rīgas 33.vidusskolas 3., 4. un 10. klašu skolēni apmeklēja karjeras attīstības atbalsta ekskursijas starptautiskajā lidostā “Rīga”. Skolēni iepazinās ar lidostas darbu, drošības dienesta darbiniekiem un viņu darba pienākumiem, apskatīja lidostu, tās atbalstā dienestu darba vietas un apstākļus, uzzināja tuvāk par stjuarta un pilota profesijām un izglītības iestādēm, kurās var apgūt šīs profesijas, kā arī par darba tirgus specifiku, prasībām un izaugsmes iespējām.

Foto>>


2019. gada 21. novembrī 2. klašu skolēniem bija organizēta tikšanās ar zobārstu. Skolēni uzzināja kā kopt mutes dobumu un rūpēties par zobiem, kādas ir profesijas zobārstniecībā, iepazinās ar dažādiem zobārsta un higiēnista darba instrumentiem.  Katrs skolēns saņēma dāvanu – krāsojamo grāmatu.

Foto>>


Katru gadu oktobrī Latvijā notiek karjeras izglītības nedēļa. Šī gada 15.oktobrī  Rīgas 33. vidusskolas  9.A, 9.C, 10.B klašu skolēni, kopā ar skolas personāla speciālistu un pedagogu Vitāliju Nosovu un pedagogu karjeras konsultantu Marinu Unguri, piedalījās vienā no nozīmīgākajiem karjeras nedēļas  pasākumiem “Ielogojies nākotnē.”  Pasākums notika  Radisson Blue Hotel Latvija. Tajā piedalījās visas Rīgas skolas, apmēram 800 skolēnu. Pirms pasākuma tā dalībniekiem tika dots uzdevums, izdomāt kādu nākotnes profesiju, kuras šobrīd vēl nav esošajā profesiju klasifikatorā. Mūsu skolas 9.A klases skolniece: Jekaterina Sivicka izdomāja tādu jaunu profesiju ka “Zvaigžņu rekorhers”. Tas ir cilvēks, kas savāc zvaigznes. Zvaigznes ir veidotas no gāzes, šī persona savāc zvaigžņu gāzi turpmākai izmantošanai un pārstrādei cilvēku vajadzībām.
Konkursa rezultātā Jekaterinas ideja tika iekļauta labāko jauno profesiju desmitniekā, kas saņēma balvas –  diplomus un biļetes uz hokeja spēli.

Foto>>


Karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāns 2019./2020. mācību gadam (PDF)
Skolas karjeras izglītības plāns (PDF)

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.