Karjeras izglītības aktualitātes

 

 

ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās skolās

izglītības iestādēs” ietvaros

 

 

Karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāns 2019./2020. mācību gadam (PDF)

Skolas karjeras izglītības plāns (PDF)

 


Katru gadu oktobrī Latvijā notiek karjeras izglītības nedēļa. Šī gada 15.oktobrī  Rīgas 33. vidusskolas  9.A, 9.C, 10.B klašu skolēni, kopā ar skolas personāla speciālistu un pedagogu Vitāliju Nosovu un pedagogu karjeras konsultantu Marinu Unguri, piedalījās vienā no nozīmīgākajiem karjeras nedēļas  pasākumiem "Ielogojies nākotnē."  Pasākums notika  Radisson Blue Hotel Latvija. Tajā piedalījās visas Rīgas skolas, apmēram 800 skolēnu. Pirms pasākuma tā dalībniekiem tika dots uzdevums, izdomāt kādu nākotnes profesiju, kuras šobrīd vēl nav esošajā profesiju klasifikatorā. Mūsu skolas 9.A klases skolniece: Jekaterina Sivicka izdomāja tādu jaunu profesiju ka “Zvaigžņu rekorhers”. Tas ir cilvēks, kas savāc zvaigznes. Zvaigznes ir veidotas no gāzes, šī persona savāc zvaigžņu gāzi turpmākai izmantošanai un pārstrādei cilvēku vajadzībām.

Konkursa rezultātā Jekaterinas ideja tika iekļauta labāko jauno profesiju desmitniekā, kas saņēma balvas -  diplomus un biļetes uz hokeja spēli.

 

 

 

 

 

 


 2019. gada 21. novembrī 2. klašu skolēniem bija organizēta tikšanās ar zobārstu. Skolēni uzzināja kā kopt mutes dobumu un rūpēties par zobiem, kādas ir profesijas zobārstniecībā, iepazinās ar dažādiem zobārsta un higiēnista darba instrumentiem.  Katrs skolēns saņēma dāvanu – krāsojamo grāmatu.

 

 

 

 

 

 


“Lidosim”

 2019. gada 18., 28. – 31. oktobri Rīgas 33.vidusskolas 3., 4. un 10. klašu skolēni apmeklēja karjeras attīstības atbalsta ekskursijas starptautiskajā lidostā “Rīga”. Skolēni iepazinās ar lidostas darbu, drošības dienesta darbiniekiem un viņu darba pienākumiem, apskatīja lidostu, tās atbalstā dienestu darba vietas un apstākļus, uzzināja tuvāk par stjuarta un pilota profesijām un izglītības iestādēm, kurās var apgūt šīs profesijas, kā arī par darba tirgus specifiku, prasībām un izaugsmes iespējām.