Karjeras izglītības aktualitātes

 

 

ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās skolās

izglītības iestādēs” ietvaros

 

 

Skolas karjeras izglītības plāns (PDF)

 


  

Katru gadu mūsu valstī notiek karjeras nedēļa. 

Šajā mācību gadā karjeras nedēļa arī notiek, bet attālināti. 

Karjeras nedēļa notiks no 26.10.2020. līdz 30.10. 2020. 

Otrdien, 27. oktobrī plkst.19.00-20.00, Karjeras nedēļas 2020 ietvaros, notiks interaktīva diskusija vecākiem tiešraidē. 

Tai varēs pieslēgties tiešraidē VIAA Facebook kontā “TavaiKarjerai”. 

Diskusiju moderēs Edijs Bošs un tajā piedalīsies organizāciju psihologs Reinis Lazda, ārsts psihoterapeits, personālatlases konsultants Andris Jansons, karjeras konsultante no Mārupes valsts ģimnāzijas Ilze Rūtenberga un divu meitu mamma Baiba Sipeniece – Gavare. 

Diskusijas laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem par sabiedrības izpratni karjeras atbalsta sniegšanā bērniem un jauniešiem, par paaudžu atšķirībām un problēmsituācijām ikdienā, kad vecāki nezin, kur meklēt un kā sniegt atbalstu saviem bērniem karjeras lēmumu pieņemšanā. 

Vecākiem paredzētas animācijas, kurās ietvertas biežāk pieļautās kļūdas, vecākiem iesaistoties bērna karjeras jautājumu risināšanā: 

https://www.youtube.com/watch?v=OvBVHWDDIkU 

https://www.youtube.com/watch?v=M6VQS1LO2as 

https://www.youtube.com/watch?v=zzh25VRmgog 

Pēc diskusiju tiešraidēm tās pilnā apmērā būs pieejamas VIAA mājas lapā. 

https://viaa.gov.lv/lat/karjeras_atbalsts/karjeras_nedela/karjeras_nedela_2020/jaunumi/?year=2020&text_id=41354


 

 

 

Karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāns 2019./2020. mācību gadam (PDF)

Skolas karjeras izglītības plāns (PDF)

 


Katru gadu oktobrī Latvijā notiek karjeras izglītības nedēļa. Šī gada 15.oktobrī  Rīgas 33. vidusskolas  9.A, 9.C, 10.B klašu skolēni, kopā ar skolas personāla speciālistu un pedagogu Vitāliju Nosovu un pedagogu karjeras konsultantu Marinu Unguri, piedalījās vienā no nozīmīgākajiem karjeras nedēļas  pasākumiem "Ielogojies nākotnē."  Pasākums notika  Radisson Blue Hotel Latvija. Tajā piedalījās visas Rīgas skolas, apmēram 800 skolēnu. Pirms pasākuma tā dalībniekiem tika dots uzdevums, izdomāt kādu nākotnes profesiju, kuras šobrīd vēl nav esošajā profesiju klasifikatorā. Mūsu skolas 9.A klases skolniece: Jekaterina Sivicka izdomāja tādu jaunu profesiju ka “Zvaigžņu rekorhers”. Tas ir cilvēks, kas savāc zvaigznes. Zvaigznes ir veidotas no gāzes, šī persona savāc zvaigžņu gāzi turpmākai izmantošanai un pārstrādei cilvēku vajadzībām.

Konkursa rezultātā Jekaterinas ideja tika iekļauta labāko jauno profesiju desmitniekā, kas saņēma balvas -  diplomus un biļetes uz hokeja spēli.

 

 

 

 

 

 


 2019. gada 21. novembrī 2. klašu skolēniem bija organizēta tikšanās ar zobārstu. Skolēni uzzināja kā kopt mutes dobumu un rūpēties par zobiem, kādas ir profesijas zobārstniecībā, iepazinās ar dažādiem zobārsta un higiēnista darba instrumentiem.  Katrs skolēns saņēma dāvanu – krāsojamo grāmatu.

 

 

 

 

 

 


“Lidosim”

 2019. gada 18., 28. – 31. oktobri Rīgas 33.vidusskolas 3., 4. un 10. klašu skolēni apmeklēja karjeras attīstības atbalsta ekskursijas starptautiskajā lidostā “Rīga”. Skolēni iepazinās ar lidostas darbu, drošības dienesta darbiniekiem un viņu darba pienākumiem, apskatīja lidostu, tās atbalstā dienestu darba vietas un apstākļus, uzzināja tuvāk par stjuarta un pilota profesijām un izglītības iestādēm, kurās var apgūt šīs profesijas, kā arī par darba tirgus specifiku, prasībām un izaugsmes iespējām.

 

 

 

 

 

 


 Janvārī mūsu 2. un 3. klašu skolēni piedalījas Karjeras attīstības atbalsta pasākumā

 „Kā kļūt par amatnieku”.

  

1. Amatnieka - sveču meistara/uzņēmēja stāstījums prezentācija par savu pieredzi sveču ražošanas nozarē. Skolēni tiek iepazīstināti ar sveču meistara darba ikdienu, darba apstākļiem, profesijā nepieciešamajām prasmēm un rakstura īpašībām, savas darbnīcas/uzņēmuma tapšanas etapiem un sveču virzīšanas līdz patērētājam galvenajiem nosacījumiem.  Skolēni tiek iepazīstināti ar reālām darba un studiju iespējām šajā nozarē. Skolēni tiek iepazīstināti ar uzņēmējdarbību sveču nozarē un tiek iepazīstināti ar dažādām profesijām – direktors, grāmatvedis, sveču tirdzniecības menedžeris, tirdzniecības speciālists, iekraušanas operators, zāles pārzinis, sveču lējējs, sveču operators, laborants, dizaineris u.c. , piemēram, dizaina profesiju, kur tiek izklāstīts par galvenajiem dizainera pienākumiem – krāsu izvēle, sveču dizains u.t.t.

 

2. Meistardarbnīca. Skolēniem tiek piedāvāts  izveidot savu šī amata produktu - sveci, lai  iejustos sveču meistara lomā un pārbaudītu savu interesi par aplūkoto amatniecības jomā.  

  

 

 

 

  

 


2020.gada 28.februārī Rīgas 33. vidusskolas 10.klašu izglītojamie, izstādes "Skola 2030" ietvaros, apmeklēja karjeras izglītības ekskursijas LU Zinātņu un Dabas mājā, kur studentu pašpārvaldes dalībnieki iepazīstināja skolēnus ar studiju vidi jaunajās mācību ēkās, pastāstīja par studiju iespējām un dalījās savā pieredzē par studentu dzīvi jauniešiem saistošā formā. Pēc ekskursijas daudzi no skolēniem atzīmēja, ka ļoti vēlētos nākotnē studēt šādā ērtā un modernā studiju vidē. Ar nepacietību gaidīsim arī jauno mācību korpusu celtniecību un atklāšanu LU studiju centrā Jelgavas ielā.

 

 

 

 

 

 


Virtuāla karjera 

Vēlamies informēt Jūs, ka, pamatojoties uz Ministru Kabineta 7.aprīļa rīkojumu par ārkārtas stāvokļa valstī pagarinājumu līdz 12. maijam, visi karjeras izglītības atbalsta pasākumi un plānotie atvērto durvju dienu pasākumi uzņēmumos, tehnikumos, koledžās un augstskolās tiek atcelti. 

Tomēr aicinām Jūs izmantot šo laiku lietderīgi un sekot līdzi aktuālajai informācijai par mācību iestāžu virtuālajām aktivitātēm un uzņemšanas kārtību datu bāzē www.niid.lv vai konkrētās mācību iestādes mājas lapā. 

Ar virtuālās un reālās mācību un darba prakses iespējām variet iepazīties platformā www.prakse.lv

Kā arī virtuāli izpētīt savu nākotnes profesiju, skatoties video un intervijas platformā www.profesijupasaule.lv

Tiem, kas vēl šaubās par saviem nākotnes plāniem, piedāvājam veikt karjeras izvēles testus, kas palīdzēs noteikt virzienu, kurā ir vērts tālāk doties :

Testi pieejami šeit : http://karjerastesti.prakse.lv/lv ( šeit arī krievu valodā)

http://www.niid.lv/tests/testi_sakums.htm

http://www.nva.gov.lv/karjera/index.php?mt=304&cid=304&mid=297&pt=1 

IZMANTOJIET IESPĒJAS!!!